Nowenna do Matki Bożej, modlitwa o kanonizację, o powołania do małżeństwa, o trzeźwość

Nowenna do Matki Bożej - w środy przed Mszą Świętą.

Modlimy się wtedy za sprzątających kościół.

Modlimy się wtedy o kanonizację błogosławionych ojca Zbigniewa Strzałkowskiego (kliknij tu) i ojca Michała Tomaszka (obaj OFMConv).

Wcześniej modliliśmy się o ich beatyfikację. Po dekrecie o męczeństwie (wtorek 3.02.2015 r.) i po wyznaczeniu na 5.12.2015 r. daty beatyfikacji (poniedziałek 16.02.2015 r.)  modlitwa stała się dodatkowo dziękczynna za planowaną beatyfikację, zwłaszcza od Popielca 2015 r. (18 lutego).

• Modlitwa o powołania do małżeństwaw pierwszą środę miesiąca (może przypadać po I piątku, łącząc się z modlitwą za misje Kościoła do czasu zakupienia modlitewnika dostępnego u franciszkanów od 2.06.2017 r.; zob. niżej).
    O wstawiennictwo u Trójjedynego Boga prosimy Jerzego Ciesielskiego, który jest sługą Bożym po życiu jako mąż i ojciec. Kliknij tu, aby go poznać.

• Do czasu wydania modlitewnika dostępnego u franciszkanów od 2.06.2017 r. była w środę po I piątku miesiąca (tj. około 9 dnia miesiąca) modlitwa za misje Kościoła. Na Mszy Świętej w tym dniu była składka na misje. Ostatni raz przed zmianą tak było w środę 7 czerwca 2017 roku we wspomnienie bł. Zbigniewa. Ten dzień w miesiącu przypominał o dziewiątym dniu sierpnia 1991 roku, czyli o dniu męczeńskiej śmierci w Peru misjonarza z naszej Parafii  sługi Bożego beatyfikowanego 5.12.2015 r. błogosławionego ojca Zbigniewa Strzałkowskiego, brata mniejszego [franciszkanina] konwentualnego (OFMConv), a także - jego kolegi misjonarza o. Michała Tomaszka, również sługi Bożego, a potem błogosławionego. Stuła z Peru - dar franciszkanów z 19. rocznicy męczeństwa bł. o. Zbigniewa symbolizuje naszą łączność z Nim i z Parafią w Pariacoto.
    Od 9 czerwca 2017 roku modlitwa za misje Kościoła jest w drugi piątek miesiąca w comiesięcznym nabożeństwie ZA WSTAWIENNICTWEM bł. Zbigniewa z Zawady [link] (ogłoszonym w Jego wspomnienie 7 czerwca w środę i w niedzielę 11 czerwca 2017 r.), bo w drugi piątek sierpnia 1991 roku umarł jako męczennik (9.08.1991 r. w Pariacoto w Peru). Na Mszy Świętej po tej modlitwie - składka na misje (od lipca 2017 r., bo w czerwcu 2017 r. była w Jego wspomnienie) dołączona do modlitwy.

• Modlitwa o trzeźwość: w ostatnią środę miesiąca. Poznajemy wtedy ciężką chorobę nazywaną alkoholizmem, którą jednak można kontrolować i skutecznie zwalczać. Alkoholików dzielimy na zdrowiejących (ci stają się niepijący) i pijących (ci powiększają swoją chorobę).

24 kwiecień 2018